CAC Gröditz/D 28/05/16 Judge: Dr. Levente Miklós (HU)

sent in by Christiane Schön

Males veteran class (1)


1 VetVDH VetCAC VetBOB Eyk v. Brandenstein *23/2/06
Nabor Gatschina x Darina v. Brandenstein
B: E. Hartmann O: E. Wandzich, Torgau

Males baby class (2)


Vp 1 BabyBOB BabyBIS Ischyma Banderas *19/12/15
Ischyma Vangelis x Ischyma Uhura
B: E. Kirsch O: U. Dick, Ellefeld


Vp2 Ischyma Baikal *19/12/15
Ischyma Vangelis x Ischyma Uhura
B: E. Kirsch O: U. Dick, Ellefeld

Males puppy class (2)


P1 Avant-Garde Art Chevalier *26/9/15
Avant-Garde Art Abstract x Philadelpian Sabanna Danijara
B: A. Kitsche O: L. Krause, Muldestausee


P2 Rascator z Bilmy *06/10/15
Jeronimo Primus z Bilmy x Windnsatin Jadus V Coburn
B/O: M. Parizkova, Cesky Brod

Males junior class (1)


Ex1 JVDH JCAC JBOB Wassil Kalinow *28/3/15
Datcha Payatz at Menigma x Quilina Kalinow
B: R.u.S. Kalinowski O: R.Rahms, G. Krause, Greppin

Males intermediate class (1)


Ex1 VDH RCAC Ischyma Zephir *03/11/14
Ischyma Silvan x Ischyma Umnitza
B: E. Kirsch O: M. Parizkova, J. Strnadova, Cesky Brod

Males open class (1)


Ex1 VDH CAC BM BOB J-Dzisgiskhan to Dober-Kopp Toca *17/11/14
Dober-Kopp Apacs x Dober-Kopp Africa Queen
B: K. Tot O: Dr. A. Koppany, Regöly (HU)

Females baby class (1)

Vp1 Dober-Kopp Heart of Eternity *04/01/16
Sunburst Duke Califa At Dober-Kopp x Jenifer Toca
B. Dr. A. Koppany O: E. Wagner, M. Tuncsik Törökbalint (HU)

Females puppy class (1)

Vp1 puppyBOB puppyBIS Avant-Garte Art C’est la vie *26/9/15
Avant-Garde Art Abstract x Philadelpian Sabanna Danijara
B/O: A. Kitsche, Thallwitz

Females junior class (1)


Ex1 JCAC JVDH Poema z Bilmy *26/4/15
Mystical Dark Victor z Bilmy x Maskova’s Charon
B: M. Parizkova O: M. Parizkova, J. Strnadova, Cesky Brod

Females intermediate class (1)


Ex1 VDH CAC BB  Uliana a.d. Zarenreich *06/09/14
Ch Art Deco Nijinski Ballet x Ondria a.d. Zarenreich
B. M. Klug O: Ch. Schön, Geraberg

Females champion class (2)


Ex1 o.A. Pamina a.d. Zarenreich *04/04/11
Ch Ulanow Troykaia Polozovich de Xanishka x Ch Jelena a.d. Zarenreich
B: M. Klug O: Ch. Schön, Geraberg


Ex2 Philadelphian Sabanna Danijara *16/2/12
Legendes Partrician i Baby i Am Ladniy at Metelits x Philadelphian Sabanna Charownitza
B. Teek O: A. Kitsche, Thallwitz

Females open class (2)


VG1 Avant-Garde Art Ava *26/4/10
Ischyma Irtysch x Ischyma Fantasy
B/O: A. Kitsche, Thallwitz

VG2 Okinawa z Bilmy *09/08/13
Jeronimo Primus z Bilmy x Windnsatin Jadus V Coburn
B/O: M. Parizkowa, Cesky Brod