CAC Tüttleben/D 14/05/16 judge: Manfred Langer/D

 sent in by Christiane Schön


EXC 1 BOS BH CAC VDH Ulchenka Kalinow                                                     EXC 1 BOB BM VDH Rasswet's Diandro

males

intermediate class


EXC 1 RCAC VDH Ischyma Zephir
Ischyma Silvan x Ischyma Umniza
B: Kirsch O: Jana Strnadovà


VG 2 Ischyma Zidane
Ischyma Silvan x Ischyma Umniza
B: Kirsch O: Ute Mehler

Championclass


EXC 1 BOB BM VDH Rasswet's Diandro
Ch. Karamasov a.d. Zarenreich x Ch. Rasswet's Belana
B: Wille O: Stephan Hüttner


EXC 2 RVDH Dante Frajanka
Harmon Majove Bohemia x Phaedra Iriska
B: Pilecek O: Renate Stettinger-Faust 

open class


EXC 1 CAC Stepun's Elekin
Ch. Stepun's Zubatoi x Ch. Stepun's Agniia
B: Wöhrle-Simon O: Geseta Wilhelm


VG 2 Rasswet's Dakar
Karamasov a.d. Zarenreich x Rasswet's Belana
B: Wille O: Roth Hofacker & Th. Witz-Hofacker

bitches

Veteranclass


place 1 VetBOB VetCAC VetVDH Klingsor's Aschira
Klingsor's Nonius x Baruschka's Imzadza
B: Siegel O: Kerstin Lesser

Juniorclass


EXC 1 JBOB JCAC JVDH Poema z Bilmy
Mystical Dark Victor z Bilmy x Maskova's Charon
B: Parizkova O: Marcela Parizkova & Jana Strnadova


zurückgez. (limping) Stepun's Fee-Tascha
Stepun's Elekin x Ch. Stepun's Chaska
B/O: Dorothee Wöhrle-Simon

Intermediate class


EXC 1 VDH Uliana a.d. Zarenreich
Ch. Art Deco Nijinski Ballet x Ondria a.d. Zarenreich
B: Klug O: Christiane Schön


VG2 Uljenka a.d. Zarenreich
Ch. Art Deco Nijinski Ballet x Ondria a.d. Zarenreich
B: Klug O: Petra & Jochen Raspe

Championclass


EXC 1 VDH Stepun's Caterina
Teine Chester Kalinow x Stepun's Xaranowa
B: Wöhrle-Simon O: Kerstin Lesser

Workingclass


EXC 1 RCAC VDH Nalewka v. Sölring Hüs
Ch. Jakuschin v. Sölring Hüs x Masha v. Sölring Hüs
B: Neumann O: Joyce E. Kamp


EXC 2 RDH Stepun's Zora-Zarina
Ardagan's Firecracker x Stepun's Tupij
B: Wöhrle-Simon O: Kerstin Lesser

Open class


EXC 1 BOS BH CAC VDH Ulchenka Kalinow
Ch. Datcha Payatz at Menigma x Ch. Teine Vienna Kalinow
B: Kalinowski O: Martina Kuhlmann


EXC 2 RVDH Stepun's Efvalia
Ch. Stepun's Zubatoi x Ch. Stepun's Agniia
B: Wöhrle-Simon O: Kerstin Lesser


EXC 3 Okinawa z Bilmy
Jeronimo Primus z Bilmy x Windnsatin Jadus v Coburn
B/O: Marcela Parizkova