Paris/F Dog Show CACIB Barzoi Spéciale 10/01/16 judge: Anne-Marie Class

 sent in by Sylvie Guillon


EXC 1 BOG BOB CACIB CAC Ch. Solovyev Triumph


EXC 1 BOG BOB CACIB CAC Ch. Solovyev Triumph  EXC 1 BOS CACIB CAC Helectra de Pinedo


EXC 1 BOG BOB CACIB CAC Ch. Solovyev Triumph              EXC 1 RCACIB Ch. Russkiy Azart Wasiliy For Hermitage D'Eole


EXC 1 BOG BOB CACIB CAC Ch. Solovyev Triumph                     EXC 1 RCAC Apriori Tzennyi


EXC 1 BOS CACIB CAC Helectra de Pinedo                 EXC 1 RCACIB Ch. Hermine Blanche du Grand Fresnoy


EXC 1 BOS CACIB CAC Helectra de Pinedo                 EXC 1 RCAC Fonezel Jivaya Legenda


EXC 1 JBOB Russkiy Azart Centenary Wissent Hipnotic Hermitage D'Eole    EXC 1 Lilya Livadia du Clos de Mickaloic

males

Intermediate class


EXC 1 RCAC Apriori Tzennyi
Apriori Tikhon x Apriori Miracle Hunger
B: Vodyanaya O: Line Chevalier


EXC 2 Zabava Znaty Dimitriy For Hermitage D'Eole
Solovyev Triumpho x Apriori Kassipeya
B: Zarudnaya O: Sylvie Guillon


EXC 3 Jean-Jacques-Rousseau du Grand Fresnoy
Houdini de Magicien du Grand Fresnoy x Eugenie-De-Montijo du Grand Fresnoy
B: Combis O: Cyrille Gaussail & Annoud Leroux


VG4 Joukoff Herebanivich Wolfskaia
Hereban Wolfskaia x Inga Wolfskaia
B: Vylsteke O: Nadia Cleguerec

open class


EXC 1 BOG BOB CACIB CAC Ch. Solovyev Triumph 
Ch. Solovyev Favorit x Ch. Solovyev Guadia Belaya
B: Ostrovskaia O: M. Combis / Perepelkina


EXC 2 Iouky
Eros du Clos Vremontois x Erina du Clos Des Sabines
B: Joray O: Caroline Billon


VG 3 Ch. Giljay de L'Hermitage D'Eole
Dober-Kopp T-Boy x Bliostka de L'Hermitage D'Eole
B: Guillon O: Sanrine Fouque


VG4 Galca iz Homierovskoi Pekarni
Notos Majove Bohemia x Tchoubaraia Homierovitch Boldareffchino
B: Boulanger O: Catherine Soudry

Championclass


EXC 1 RCACIB Ch. Russkiy Azart Wasiliy For Hermitage D'Eole
Solovyev Landysh For Russkiy Azart x Eleghiya Prekrasnaya Mecta
B: Lazareva O: Sylvie Guillon


EXC 2 Ch. Fazan de L'Hermitage D'Eole
Ch. Dober-Kopp T-Boy x Ch. Ust'Luga de L'Hermitage D'Eole
B: Guillon O: Céline Renard

Juniorclass


EXC 1 JBOB Russkiy Azart Centenary Wissent Hipnotic Hermitage D'Eole
Yegorov Hotter Than July x Russkiy Azart Kameya Arisona
B: Lazareva O: Sylvie Guillon


VG2 Lord Faro du Joyau des Bois
Gjeroff-Prince Du Joyau Des Bois x Faizabad-Feodora du Joyau des bois
B: Harani O: Sandra Mirbach

Puppyclass


vp1 Lohengrin des Fils de Boree
Ghino von Ochotnikov x Gorlovska du Chateau de la TAure
B: Mena O: Johanna Ponsar

 

females

intermediate class


EXC 1 RCAC Fonezel Jivaya Legenda
Secret Garden Shofar x BEl Etual Nezhnost Fonezel
B: Bleze O: Sylvie Guillon


EXC 2 Jawrinka de L'Hermitage D'Eole 
Russkiy Azart Wasiliy For Hermitage D'Eole x Feia Zoya de L'Hermitage D'Eole
B: Guillon O: Line Chevalier


EXC 3 Jarkowa de L'Hermitage D'Eole
Russkiy Azart Wasiliy For Hermitage D'Eole x Feia Zoya de L'Hermitage D'Eole
B: Guillon O: Philippe Nevers / Isabelle Riche

open class


EXC 1 BOS CACIB CAC Helectra de Pinedo
Fedja du Cot-Regnier x Ch. Anais Anais de Pinedo
B: Fernandez de Pinedo O: Danielle Laurent-Faure


EXC 2 Histoire-De-L'Art du Grand Fresnoy
Ch. Chef D'Oevra du Grand Fresnoy x Ch. Dame Blanche du Grand Fresnoy
B/O: Marie-Helene Combis


EXC 3 Juliana du Clos Vremontois
Ch. Lynx Seri Sayvitskij x ch. Calinka du Clos Vremontois
B/O: Francoise Bourrasset


EXC 4 Iesvlana du Cot-Regnier
Fedja du Cot-Regnier x F'Ksenia du Cot-Regnier
B: Laurent-Faure O: Sandrine Ronat


EXC Irishka de L'Hermitage D'Eole
Elkan du Clos des Sabines x Bliostka de L'Hermitage D'Eole
B: Guillon O: Stéphanie Ferenbach


EXC Izaia de L'Hermitage D'Eole
Bojan de L'Hermitage D'Eole x Ch. Dober-Kopp Volga
B: Guillon O: Philippe Nevers / Isabelle Riche

Championclass


EXC 1 RCACIB Ch. Hermine Blanche du Grand Fresnoy
Chef-D'Oevre du Grand Fresnoy x Staraja Russa Eva Gd Fresnoy
B/O: Marie-Helene Combis


EXC 2 F'Ksenia du Cot-Regnier
Ch. Rasswet's Burattino x Ch. Vestlana du Cot-Regnier
B/O: Danielle Laurent-Faure


EXC 3 Ch. Eylene du Clos de Mickaloic
Dimitrov des Crocs de la Moliere x Slavia du Clos de Mickaloic
B: Sauret O: Mickaele & Christine Sauret

Juniorclass


EXC 1 Lilya Livadia du Clos de Mickaloic
Faya-Tchanoff D'El Collina of Perruska x CH. Eylena du Clos de Mickaloic
B: Sauret O: Mickaele & Christine Sauret


EXC 2 Jasmine du Cot-Regnier
Ch. Lynx Winds From Russia x Fleche du Cot-Regnier
B/O: Danielle Laurent-Faure


VG 3 Ljubljana du Grand Fresnoy
Bostanmi Claudi x Airy Fairy Matrioshka
B: Combis O: Bénédicte Beraud

Babyclass


vp1 Loreilei du Grand Fresnoy
Aristarh x Paskova Eternal Flame
B: Combis O: Marie Damotte

Veteranclass


EXC 1 BOB-Vet Ch. Belgrade Du Grand Fresnoy
Le Sphinx Fenix x The Sparkling Star Girl du Grand Fresnoy
B: Combis O: Catherine Gamant