National show in Brno/CZ 10.1.2016 Judge: Vlastislav Vojtek, Slovakia

 sent in by Ludmila Zapletalova

 


Ex1, CAC, National winner, CAC ČMKU,BOB, BIG4, new Ch CZ, Ch ČMKU, Club Ch KCHaPB Valer Majove Bohemia
Ex1, CAC,  National Winner, CAC ČMKU, BOS Křídlovka Bistkupstwo

Males – minor puppy class


VP 1 Mr. Plant Bistkupstwo
Altaj Nova Fanfara x Coda Highlands Heart
Zapletal / Zapletal Vojtěch, Ludmila 

Males – puppy class


VP 1 Petrikoff z Bilmy
Mystical Dark Viktor z Bilmy x Charon Maskova´s
Pařízková / Rozsívalová

Males – junior class


Ex1, CAJC  Charlemagne Nijinski Ballet
Zarathustra Nijinski Ballet x Yelena Spirit of the Tsar
Buriánová / Čechová


Ex2 Baltazar Bel Etual
Yesors Alnair Of Persifal Russkij Azart x Volya
Parichenko / Schwarzová

Males – open class


Ex1, CAC, National winner, CAC ČMKU,BOB, BIG4, new Ch CZ, Ch ČMKU, Club Ch KCHaPB
Valer Majove Bohemia
Harmon Majove Bohemia x  Marisa Majove Bohemia iz Belaja Svora
Veselá /  Pileček


Ex2, Res CAC Casanova Balvert´s
Russkij Azart Kristal Absolute x Estet Classic Basurmanka
Pokorná / Pokorná

Males – winner class


Ex1, CAC  Octavian z Bilmy
Jeronimo Primus z Bilmy x Windnsatin Jadus v Coburn SC
Pařízková / Pařízková


Ex2, Res CAC Russkij Azart Kristal Absolute
Russkij Azart Dagon x  Borscana Iselin
Lazareva / Pokorná


SG 3  Alexandr Lady von Rot Recice
Timur z Moskevského chovu x Esmeralda Čínské hedvábí
Jírová / Jírová

 

Females – puppy class


VP 1 Poema z Bilmy
Mystical Dark Viktor z Bilmy x Maskova´s Charon
Pařízková / Strnadová


P 2  Uljana z Moskevského chovu
His Majesty Timur Čínské hedvábí x Ergen z Kopfsteinu
Finková / Jírová

Females – junior class
abs. Fear Fun Royal Lilly

Females – intermediate class


SG 1 Atuin Velvet Majesty
Scharkow´s Chagajev x Bayana Mraja
Kiriláková / Kiriláková

Females – open class


Ex1, CAC,  National Winner, CAC ČMKU, BOS
Křídlovka Bistkupstwo
Allperi Highlands Heart x Borscana Wolverine
Zapletal / Zapletal Vojtěch, Ludmila


Ex2, Res CAC Lovka Bistkupstwo
Rusich Baskak x Hanaczka Bistkupstwo
Zapletal / Zapletal Vojtěch, Ludmila


SG3 Fair Lady Frajanka
Baloo Frajanka x Era Majove Bohemia
Pileček / Pileček


SG 4  Czary Mary Archangelika
Dmitrij Reny Destiny Mraja x Phädra Fi-it
Rozsívalová / Rozsívalová

Females – working class


SG 1 Jelizaveta Bistkupstwo
 Rabarbar z Jurajskich Biskupic x Borscana Wolverine
Zapletal / Vlčková Kryčerová

Females – winner class


EX1, CAC Aniczka Gorianowa od Matrioszki
Gorian Horodyszcze x Matrioszka Magnus Borzoj
Zielonka / Křapová