CAC Tüttleben/D 03/10/15 judge: Ingrid Krah-Heirmann/D

by European Borzoi


EXC 1 BOS BB CAC VDH Roxolana Stepowy Goniec                               EXC 1 BOB BM VDH Qubotko Kalinow

males

Juniorclass


EXC 1 JCAC JVDH Ischyma Zidane
Ischyma Silvan x Ischyma Umniza
B: Kirsch O: Ute Mehler

Championclass


EXC 1 BOB BM VDH Qubotko Kalinow
Teine Intrepid x Inuschka Kalinow
B: Kalinowski O: Ute Dick


EXC 2 RVDH Ischyma Urraco
Stravi A Kind of Magic x Inuschka Kalinow
B: Kirsch O: Ulrich Schmitt

open class


EXC 1 CAC VDH Ischyma Waldai
Ischyma McCaulex y Ipatyev Hazi Cezarina Carevna
B: Kirsch O: Tatjana Donati-Schmidt


EXC 2 RCAC RVDH Ruslan Stepowy Goniec
Lothar Stepowy Goniec x Casablanca Stepowy Goniec
B: Rychlik O: Ludmilla Barwitzki


EXC 3 Ischyma Welkin
Ch. Ischyma McCauley x Ch. Ipatyev Hazi Cezarina Carevna
B: Kirsch O: Ulrich Schmitt


EXC 4 Ischyma Wassja
Ischyma McCauley x Ipatyev Hazi Cezarina Carevna
B: Kirsch O: Wilfried Walck

bitches

Juniorclass


EXC 1 JBOB JCAC JVDH Rasswet's Estelle
Lynx Winds From Russia y Rasswet's Camee
B/O: Marion Wille


EXC 2 RJCAC RJVDH Rasswet's Feingold
Solovyev Triumf x Rasswet's Chernila
B/O: Marion Wille


VG3 Uliana a.d. Zarenreich
Ch. Art Deco Nijinski Ballet x Ondria a.d. Zarenreich
B: Klug O: Christiane Schön

Intermediate class


EXC 1 RCAC VDH Ischyma Yudith
Borscana Hardcore Superstar x Ischyma Uhura
B: Kirsch O: Viktor & Irina Lemke

Championclass


EXC 1 VDH Ischyma Rana-Saphira
Ch. Borscana Unreal x Ch. Ischyma Karona
B: Kirsch O: Nina Saier


EXC 2 RVDH Her Majesty Stepowy Goniec
Vlad av Fjascho x Ursa Maior Stepowy Goniec
B: Rychlik O: Ludmilla Barwitzki

open class


EXC 1 BOS BB CAC VDH Roxolana Stepowy Goniec
Lothar Stepowy Goniec x Casablanca Stepowy Goniec
B: Rychlik O: Ludmilla Barwitzki


EXC 2 RVDH Ischyma Waris
Ch. Ischyma McCauley x Ch. Ipatyev Hazi Cezarina Carevna
B: Kirsch O: Viktor & Irina Lemke


EXC 3 Tahira a.d. Zarenreich
Raskor Kalinow x Maraya a.d. Zarenreich
B: Klug O: Kathrin Franz