27.6.2015  Anniversary Speciality Sighthound  Show in Jasenie Judge : Clair Van Den Bergh   / JAR /

 sent in by Milan Švihorík

 


India Flegeton     Ex.1 CAC , ASW 2015 BOS
Volturi Majove Bohemia      Ex. 1 CAC , ASW 2015  BOB

 

MALES

Intermediate class  


Volturi Majove Bohemia      Ex. 1 CAC , ASW 2015  BOB
( Harmon Majove Bohemia   x Marisa Majove Bohemia iz Belaja Svora )
B: M. Veselá      O : M. Švihorík


Feniks Alexandrit Favorit      Ex. 2 Res. CAC
( Francois Er Le Roi Du Grand Fresnoy   x Troja Alexandrit Favorit )
B: Zykova - Krichenko     O : A.Malgorzata

Nitschewo Vom Solring Hus   SG 3
( Jakuschin Vom Solring Hus   x Mascha Vom Solring Hus )
B: I.C. Neumann      O : R. Hartig

Galopp Nijinski Ballet    G
( Zarathustra Nijinski Ballet   x Zelena Spirit of the Tsar )
B: L. Burianová        O : R.Somma

 

Open Class
My Little Prince z Jurajskich Biskupis 
  Ex. 1 CAC
( Bishop Highlands Heart  x  Roza z Jurajskich Biskupic  )
B+O : A. Juszczyk

Azart Lubimts Fortuny         SG 2
( Kumir iz Razdolia x Kanis Maier Doblest Dusha Poley )
B: E.Eremina     O: Ž. Pokorná

Beleg Heru Von Dretowitz    SG 3
( Rothesby Sholwood Red Sky  x  Brioschka JelenaMraja  )
B: Z. Hrubec         O: K.Miklová

Aldebaran Vlkomir Alojka        abs.
( Russkiy Azart Olimp Imperium Civiltas  x   Aloja Nova Fanfara )
B+ O : A. Pšenková

 

Champion class
Asmodey Sirius Alojka
        Ex.1 CAC
( Russkiy Azart Olimp Imperium Civiltas  x   Aloja Nova Fanfara )
B: A. Pšenková      O: A. Stoláriková

Casanova Balverts     Ex. 2 Res. CAC
( Ruskiy Azart Kristall Absolutr  x Estet Classic Basurmanka )
B+ O : Ž. Pokorná

 

Honour class
Russkiy Azart Kristall Absolute
       Ex.1
(Russkiy Azart Dagon  x Borscana Iselin )
B: M. Lazareva   O: Ž. Pokorná

 

Females

Youth class

Dom as Goscha Nomen Noor   Ex. 1 CAJC , ASJW 2015 Junior BOB
( Le Sphinx Killing Me Softly  x Anuszka z Jurajskich Biskupic )
B: G. Schalenbourg       O: B. Huščava

Donskoi Auorino       Ex. 2
( Donskoi Nicholai  x Donskoi Princessa Greza )
B: D. Foran  O: L. Jakl

 

Intermediate class


India Flegeton     Ex.1 CAC , ASW 2015 BOS
( Alicas Iwanko  x Katz Evanescence At Teine JC )
B+O :  A.Malgorzata

Open class
Deva Kasatka Royal Lily     Ex.1 CAC
( Lynx Winds from Russia  x Angelina Jolie Royal Lily )
B: A. Portešova    O: B. Harhaj

Zufa Cenva Krylov        Ex.2 Res.CAC
( Coburn Meyta Samhain on Fire  x  Uhura Niota Krylov  )
B: H. Krylová    O: Z. Hrubec 

Cherchez La Femme Bielie Noci    Ex 3
( Radogas Naletai    x  Katnu Kincsem Bielie Noci  )
B: S. Cipcic         O: A. Bystrická

B Laure Wilwarin  Von Dretowitz    SG 4
( Rothesby Sholwood Red Sky  x  Brioschka JelenaMraja  )
B: Z. Hrubec         O: L. Jakl

Angelique Anja Spirit of the Tsar    SG
( Endevor Senator Jay Eff Kay x  Xarina Spirit of the Tsar  )
B: E. Titze         O: R. Hartig

 

Champiobn class
Ariana Morana Alojka        
Ex.1 CAC
( Russkiy Azart Olimp Imperium Civiltas  x   Aloja Nova Fanfara )
B+ O : A. Pšenková

 

Honour class
Achilea Vesna Alojka        
Ex.1  
( Russkiy Azart Olimp Imperium Civiltas  x   Aloja Nova Fanfara )
B+ O : A. Pšenková