CAC Bermatingen/D 06/06/15 judge: Angelika Kammerscheid-Lammers/D

 sent in by Gisela Minder & Gabriele Schmid

 


EXC 1 BOB BM VDH Ischyma Urraco                                                    EXC 1 BOS BB VDH Pursuit of Love Sokolow

males 

babyclass


vp1 BabyBOB Betjanova Andrei Karaljov
Of Golden-West Hearty Dimitroff x Betjanova Amelia Jarmila
B: Pakkanen O: Gabriele Schmid

Juniorclass


EXC 1 JBOB JCAC JVDH Rashomon's Galino
Silver Seraph Sokolow x Rashomon's Eileen
B: Demmin O: Frank Althoff
EXC RJCAC RJVDH Rashomon's Geraldo
Silver Seraph Sokolow x Rashomon's Eileen
B: Demmin O: Herbert Weiler

Championclass


EXC 1 BOB BM VDH Ischyma Urraco
Stravi A Kind of Magic X Ipatyev Hazi Cezarina Carevna
B: Kirsch O: Ulrich Schmitt

Workingclass


EXC 1 RCAC VDH Auduin von der Tillyschanze
Borzowski's Nice Man Jack x Chaijka
B: Scholz & Wille O: Gisela Minder

open class


EXC 1 CAC VDH Ischyma Welkin
Ch. Ischyma McCAuley x Ch. Ipatyev Hazi Cezarina Carevna
B: Kirsch O: Ulrich Schmitt
EXC 2 Patjomkin
MCh. Borzowski's Phenomenon x MCh. Bel ETual Romantika
B: Polichenko O: Carolin Ziefle


EXC 3 Poraschai Sokolow
Ch. Silver Seraph Sokolow x Ch. Moonlight Meteliza Sokolow
B: Schmid O: Gabriele Schmid & Margrith Ammann

bitches

Veteranclass


place 1 VetBOB VetCAC VetVDH Moonlight Meteliza Sokolow
Majenkir Timeless Arts x Ch. Odaliska du Grand Fresnoy
B/O: Gabriele Schmid

Puppyclass
vp1 PuppyBOB Ischyma Zoe
Ch. Ischyma Silvan x Ischyma Umniza
B: Kirsch O: Gaby Rösch-Bentner

Juniorclass
VG1 Augenweide zu Elben Äiken
Niemen Stepowy Goniec x High Society Stepowy Goniec
B: Grüssing O: Renate Hubert

Intermediate class
EXC 1 CAC VDH Scharkow's Dobychka
Ch. Mayvale's American Graffiti x Ch. Scharkow's Cleo
B: Schelke O: Ralph & Birgit Klinger

Championclass
EXC 1 BOS BB VDH Pursuit of Love Sokolow
Ch. Silver Seraph Sokolow x Ch. Moonlight Meteliza Sokolow
B/O: Gabriele Schmid

Workingclass


EXC 1 VDH Goryanka Heloise vom Schloss Perchino
Dariusz vom Schloss Perchino x Rus Extreme Feeriya
B: Gruber O: Jutta Haertsch

open class
EXC 1 RCAC VDH Lebediska Sokolow
Ch. Silver Seraph Sokolow x Moondance Milovna Sokolow
B/O: Gabriele Schmid


EXC 2 RVDH Belya Volki Gneva-Lyobov
Ariy x Elochka iz Kitez Grada
B: Prikhodko O: Patrizia Trevisan Mahbuba
EXC 3 Joana's Magic Bess
Ch. Ischyma Pamir x Ischyma Kamee
B: Lohner O: Gaby Rösch-Bentner


EXC 4 Ancia von Nataljinka
Velikij Kirgei x Kuskaya's Geisha
B: Weister-Stratmann O: Hildegard Sigl
VG Axinja von Nataljinka
Velikij Kirgei x Kuskaya's Geisha
B: Weister-Stratmann O: Sonja Sigl