CAC Greppin/D 11/04/15 judge: Manfred Langer/D

 sent in by Christiane Schön & Gerd-Christian


1 place BOB VetBOB VetCAC Vet VDH Eschowa v.d. Windhundranch   EXC 1 BOS BM JBOB JCAC JVDH Ca'Frosco Mathis

 

males

Veteranclass


place 1 VetCAC Vet VDH Eyk v. Brandenstein
Nabor Gatschina x Darina vom Brandenstein
B: Hartmann O: Eva Wandzich

babyclass


vp1 BabyBOB Hapukan Atomic
Yegorov Hotter than July Kantyczka Stepowy Goniec
B: Besedic O: Gisela Baage

Puppyclass


vp1 Ulanov a.d. Zarenreich
Art Deco Nijinski Ballet x Ondria a.d. Zarenreich
B: Klug O: Eva Wandzich

Juniorclass


EXC 1 BOS BM JBOB JCAC JVDH Ca'Frosco Mathis
Ca'Frosco Korshun x Dobrinja
B: Bertolini O: Dörte Siegel


EXC 2 RJCAC RJVDH Akidin Bogdashha
Ch. Hedin Zarownik x JCh. Almazka Legenda Rossij
B: Schiering & Schmidtd O: Eleonore & Berndt Flemming


EXC 3 Ablomov Bogdasha
Ch. Hedin Zarownik x JCh. Almazka Legenda Rossij
B: Schiering & Schmidtd O: Marina Tilse


EXC 4 Chrom Legenda Rossij
Ch. Ognik Stepowy Goniec x Ch. Lynx Power of Love
B/O: LJudmila Spengler

Intermediate class


EXC 1 CAC VDH Kalinin v.d. Windhundranch
JCh. Romanof a.d. Zarenreich x Ch. Eschowa v.d. Windhundranch
B: Schwarz O: Ines Schreiber

open class


EXC 1 RCAC VDH Klingsor's Dajosch
Altai v. Tännichtgrund x Klingsor's Xyntia
B: Siegel O: Gisela & Uwe Baage


EXC 2 RVDH Almaz Legenda Rossij
Zagar iz Razdolia x Lynx Power of Love
B: Spengler O: Claudia Schmiddt

bitches

Veteranclass


1 place BOB VetBOB VetCAC Vet VDH Eschowa v.d. Windhundranch
Ch. Klingso'r Tizian x Ch. Udala v.d. Windhundranch
B: Schwarz O: Carola Koch

puppyclass


vp1 PuppyBOB Uljenka a.d. Zarenreich
Art Deco Nijinski Ballet x Ondria a.d. Zarenreich
B: Klug O: Petra & Jochen Raspe


vp2 Uliana a.d. Zarenreich
Art Deco Nijinski Ballet x Ondria a.d. Zarenreich
B: Klug O: Christiane Schön

Juniorclass


EXC 1 JCAC JVDH Klingsor's Elaika
Ch. Klingsor's Aschan x Ch. Klingsor's Xynthia
B: Siegel O: Susanne Grund


VG2 Cariza Ekaterina Legenda Rossij
Ch. Ognik Stepowy Goniec x Ch. Lynx Power of Love
B/O: Ljudmila Spengler


vg3 Cherwona Legenda Rossij
Ch. Ognik Stepowy Goniec x Ch. Lynx Power of Love
B: Spengler O: Ljudmila Spengler & T. Fink

Championclass


EXC 1 VDH Pamina a.d. Zarenreich
Ch. Ulanow Troykaia Polozovich de Xanishka x Ch. Jelena a.d. Zarenreich
B: Klug O: Christiane Schön


EXC 2 RVDH Henriette Zarownik
Nabor Gatschina x Galina Zarownik
B: Kasimir/Roehl O: Sylvia Roehl

Open class


EXC 1 CAC VDH Blasch Legenda Rossij
Kornet iz Razdolia x Ch. Lynx Power of Love
B/O: Ljudmila Spengler


EXC 2 RCAC RVDH Hitrinka Hvatkaya
Aleksandrit x Radost Zaznoba
B: Petrushova O: Sabine Rissmann


EXC 3 Almazka Legenda Rossij
Zagar iz Razdolia x Lynx Power of Love
B: Spengler O: Claudia Schmidt


EXC 4 Klingsor's Cescada
Ch. Altai v. Tännichtgrund x Ch. Klingsor's Xyntia
B/O: Dörte Siegel


EXC Philadelphia Sabanna Danijara
Legendes Partrician I Baby I Am Ladniy at Metelits x Philadelphian Sabanna Charownitza
B: Teek O: Annett Kitsche