CAC Köln/D 04/04/15 judge: Marion Marpe/D

sent in by Gabi Kristandt


EXC 1 BOB BM VDH White Coronet Modnyabistru
place 1 VetBOB VetCAC VetVDH BB Karenina vom Sölring Hüs

males

puppyclass


vp1 PuppyBOB Bogatyr von Alshamina
Ch. of Golden-West Hearty TAifun x Ch. Rose of Heaven Sokolow
B/O: Nadja Koschwitz


vp2 Buran von Alshamina
Ch. of Golden-West Hearty TAifun x Ch. Rose of Heaven Sokolow
B: Koschwitz I; Kornelia Jäger


vp3 Aquamarion zu Elben Äiken
Ch. Niemen Stepowy Goniec x High Society Stepowy Goniec
B: Grüssing/Wiemkes O: Frank Hermjohannknchecht & Wilfried Giesen

Juniorclass


EXC 1 JCAC JVDH Basnjan Knight Errand
Ch. of Golden-West Hearty Taifun x Donskoi Moroska
B: Nieminen O: Dr. Kay und Tanja Nickelsen

Intermediate class


VG1 Aston-Martin Karmazynowy Galop
Tylko Ten Polot x Manon Lescaut Stepowy Goniec
B: Dudzik O: Dr. Kay und Tanja Nickelsen


VG2 Tolstoi aus dem Zarenreich
Ch. Raskor Kalinow x Maraya aus dem Zarenreich
B: Klug O: Katharina Witt-Groß

Championclass


EXC 1 BOB BM VDH White Coronet Modnyabistru
Ch. Lupushuan Siberian Ash x Ch. Lovely Butterfly Modnyabistru
B/O: Jeanne Kluiters & Andre van den Broek

open class


EXC 1 CAC VDH Stepun's Dostofei
Stepun's Aristarkh x Ch. Stepun's Xaranowa
B/O: Dorothee Wöhrle-Simon


EXC 2 RCAC RVDH White Veined Divo Modnyabistru
Ch. Lupushuan Siberian Ash x Ch. Lovely Butterfly Modnyabistru
B/O: Jeanne Kluiters & Andre van den Broek


EXC 3 Venskij Vals Mielas Kupidonas
Sokol & K Evgeniy Onegin x Jamscik Grigorij Vjuga-Melelica
B: Jukniene O: Silke Matyssek


EXC 4 Indjuk von St. Petersburg
Mikolai a.d. Zarenreich x Ischyma Natascha
B: Paffrath O: GAbi Kristandt


VG Stepun's Dorosha
Stepun's Aristarkh x Ch. Stepun's Xaranowa
B: Wöhrle-Simon O: Frank Hermjohannknecht & Wilfried Giesen


VG Sergej Kalinow 
Tein Twist of Fate SC x Inuschka Kalinow
B: Kalinowski O: Dagmar Pluschke


disq. Ishim Roy von St. Petersburg
Mikolai a.d. Zarenreich x Ischyma Natascha
B: Paffrath O: Heinz-Günter Bergmann

bitches

Veteranclass


place 1 VetBOB VetCAC VetVDH BB Karenina vom Sölring Hüs
Chor vom Tollhaus x Hednaja vom Sölring Hüs
B: Neumann O: Christian Basedow & INken Neumann

Puppyclass


vp1 Belijana von Alshamina
Ch. of Golden-West Hearty TAifun x Ch. Rose of Heaven Sokolow
B: Koschwitz; O: Monika Sima


vp2 Babotschka von Alshamina
Ch. of Golden-West Hearty TAifun x Ch. Rose of Heaven Sokolow
B/O: Nadja Koschwitz


vp3 Berjoska  von Alshamina
Ch. of Golden-West Hearty TAifun x Ch. Rose of Heaven Sokolow
B: Koschwitz O: Dagmar Förster

Juniorclass


EXC 1 JBOB JCAC JVDH Russkiy Azart Joseline Intensitiy of Tune
Yegorov Hotter Than July x Borscana Iselin
B: Lazareva O: Dr. Kay & Tanja Nickelsen

Intermediate class


EXC 1 CAC VDH Stepun's Emilija
Ch. Stepun's Zubatoi x Ch. Stepun's Agniia
B/O: Dorothee Wöhrle-Simon

Open class


EXC 1 RCAC VDH Aleshanee von Alshamina
Ch. Velikij Oleg x Ch. Rose of Heaven Sokolow
B/O: Nadja Koschwitz


EXC 2 RVDH More Majorum Metelitsa
Vega Shelk RAdonezh x Yablonevaya Valentinka iz Razdolia
B: Gordeeva O: Claudia Vinschen


EXC 3 Russkiy Azart Yellaine Delight of Paradise
Russkiy Azart Olijp Imperium Civitas x Borscana Iselin
B: Lazareva O: Dr. Kay & Tanja Nickelsen


EXC 4 Izora v. St. Petersburg
Mikolai a.d. Zarenreich x Ischyma Natascha
B/O: Gerlinde Paffrath


EXC Tebja a.d. Zarenreich
Ch. Raskor Kalinow x Maraya aus dem Zarenreich
B: Klug O: Mario & Christa Maus