Special sighthound show Bratislava (SK) 21.2.2015 Judge:  Björn Fritz (D)

 sent in by Ludmila Zapletalova


Ex1, CAJC, Jun Winner of Spec. Show, Junior BIS   Lovka Bistkupstwo
Ex1, CAC, Winner of Spec. show, BOS  Křídlovka Bistkupstwo
Ex1,  Winner of Spec. show, BOB  Russkiy Azart Kristall Absolute

 

Males – Intermediate class


Ex1, CAC  Volturi Majove Bohemia
Harmon Majove Bohemia x Marisa Majove Bohemia iz Belaja svora
Veselá / Švihorík


SG2  Beleg Heru von Dretowitz
Rothesby Sholwood Red Sky x Brioschka Jelena Mraja
Hrubec / Miklová


SG3  Gatecrasher Nijinski Ballet
Zarathustra Nijinski Ballet x Yelena Spirit of the Tsar
Buriánová / Krátka

Males – Open class


Ex1, CAC  Nathaniel z Bilmy
Mystical Dark Victor z Bilmy x Phaedra Mathilde
Pařízková / Vargová


Ex2, Res CAC  Aldebaran Vlkomir Alojka
Russkiy Azart Olimp Imperium Civiltas  x Aloja Nova Fanfara
Pšenková / Pšenková


Ex3  Azart Lubimetz Fortuny
Kumir iz Razdolia x Kanis Maier Doblest Dusha Poley
Eremina / Pokorná


SG4  Lavrentyi Iz Razdolia
Metelitsa Volshebny Viking x Trubeckov Troyanka
Uvarov / Ratuská

Males - Working class


Ex1, CAC  Alanoble en Vert Amadeus
Koen Kirgiz Majove Bohemia x Ariadne Highlands Heart
Plachi / Vargová

Males - Champion class


Ex1, CAC  Casanova Balverts
Russkiy Azart Kristall Absolute x Estet Classic Basurmanka
Pokorná / Pokorná

Males – Honour class


Ex1,  Winner of Spec. show, BOB  Russkiy Azart Kristall Absolute
Russkiy Azart Dagon x Borscana Iselin
Lazareva / Pokorná

Females – Baby  class

VP1  Donskoi Auorino
Donskoi Nicholai x Donskoi Princessa Greza
Foran / Jakl

Females – Junior class


Ex1, CAJC, Jun Winner of Spec. Show, Junior BIS   Lovka Bistkupstwo
Rusich Baskak x Hanaczka Bistkupstwo
Zapletal / Zapletalovi


Ex2  Dom as Gosha Nomen Noor
Le Sphinx Killing me Softly x Anuszka z Jurajskich Biskupic
Schalenbourg / Huščava


Ex3  Gavrila Radena Mraja
Borya Mraja x Phaedra Romanza
Mrázová / Bočák

Females – Intermediate class


Ex1, CAC, Winner of Spec. show, BOS  Křídlovka Bistkupstwo
Allperi Highlands Heart  x Borscana Wolverine
Zapletal / Zapletalovi


SG2  B’Laure Wilwarin von Dretowitz
Rothesby Sholwood Red Sky x Brioschka Jelena Mraja
Hrubec / Jakl

Females – Open class


Ex1, CAC  Ceridwen Matrioshka
Le Sphinx Killing me Softly x Lynx Scarlet Pimpernel
Svobodová / Veselá


SG2  Esencya Zhizni Mraja
Kudeyar iz Razdolia x Calinka Zwezda Hornada
Mrázová / Mrázová


SG3  Dolgaya Polnoch Royal Lily
Lynx Winds from Russia x Angelina Jollie Royal Lily
Portešová / Ďurkovičová

abs   Adhara Lada Alojka
Russkiy Azart Olimp Imperium Civiltas  x Aloja Nova Fanfara
Pšenková / Pšenková

Females – Working class


Ex1, CAC  D’Gurza-Chouranovna du Domaine D’Iasnaia- Poliana
Eragon Vidockowitch du Domaine D’Iasnaia- Poliana x ?
Trefoux / Mrázová

Females – Champion class


Ex1, CAC  Phaedra Romanza
Phaedra Leonidas x Phaedra Inari
Kubiak-Zamora / Mrázová


Ex2, Res CAC  Ariana Morana Alojka
Russkiy Azart Olimp Imperium Civiltas  x Aloja Nova Fanfara
Pšenková / Pšenková

Females – Honour class


Ex1  Figura Soversenstva Mraja
Coburn Meyta  Samhain on Fire x Amuri-Pajkos Desszert
Mrázová / Bočák