CACIB Kassel/D 07/12/14 judge: Manfred Langer/D

 sent in by Renate Powilleit


EXC 1 BOB BB CACIB CAC VDH Blasch Legenda Rossij  EXC 1 BOS BM CACIB CAC VDH Rasswet's Diandro


vp1 Puppy BOB Glightly Showboat Encore Rozavetrov                                 vp1 Volna Kalinow

males

puppyclass
vp1 Puppy BOB Glightly Showboat Encore Rozavetrov
Ch. Borscana Thor Thunder x Ch. Golightly Valino'r Beau Monde
B: Zobel/Hill O: Walter Planté
vp2 Secret GArden Eyes of My Heart
Ch. Secret Garden Euroclydon x Ch. Secret Garden Christmas Carol
B: Richter O: Walter Planté

Intermediate class


EXC 1 BOS BM CACIB CAC VDH Rasswet's Diandro
Ch. Karamasov a.d. Zarenreich x Ch. Rasswet's BElana
B: Wille O. Conny Otto & Stephan Hüttner

Championclass


EXC 1 RCACIB VDH Ischyma Saphir
Hunter Stepowy Goniec x Ischyma Morticia
B: Kirsch O: Sabine Endrikat


EXC 2 RVDH Ischyma Polonius
Triskel Celtic Krylov x Cher z Bilmy
B: Kirsch O: Renate Powilleit

open class


EXC 1 RCAC VDH Alarich v.d. Tillyschanze
Borzowski's Nice Man Jack x Chaijka
B: Scholz/Wille O: Martina Schneider


EXC 2 RVDH Rimskij a.d. Zarenreich
Karamasov a.d. Zarenreich x Mierzalosc Borzo Blanda Aiton
B: Klug O: Milorad Glicoric & Dr. Sabine Hartig


EXC 3 Air Force One Forget Valley
Ch. Stravi A Kind of Magic x Ch. Phaedra Mathilde
B: Pöschelova O: Walter Planté


VG4 Ishim-Roy v. St. Petersburg
Mikolai a.d. Zarenreich x Ischyma Natascha
B: Paffrath O: Heinz G. Bergmann


VG Titan Aleksandrit Favorit
Blesk iz Razdolia x Radoga's fade to Black
B: Zikowa O: Dr. Karen Eigenbrod

bitches

puppyclass
vp1 Volna Kalinow
Ch. Datcha Payatz at Menigma xh Ch. Eine Vienna Kalinow
B: Kalinowski O: Martina Kuhlmann

Intermediate class


EXC 1 RCAC VDH Anice Bely Beljajew
Cyparus Mierzalosc Borzoi x Daphzne laureatus Mierzalosc Borzoi
B/O: Claudia Metzdorf


EXC 2 RVDH Ischyma Winona
Ischyma McCauley x Ipatyev Hazi Cezarina Carevna
B: Kirsch O: Renate Powilleit


EXC 3 Bel Su iz mira älf
Ch. dikaja Varjag x  Ch. Diva Slatina de l'Hermitage D'Eole
B/O: Martina Kuhlmann

Championclass


EXC 1 RCACIB VDH Stepun's Chaska
Teine Chester Kalinow x Ch. Stepun's Xaranova
B/O: Dorothee Wöhrle-Simon

open class


EXC 1 BOB BB CACIB CAC VDH Blasch Legenda Rossij
Kornet iz Razdolia x Lynx Power of Love
B/O: Ljudmila Spengler


EXC 2 RVDH Agafja Semjonova Forget Valley
Stravi A Kind of Magic x PHaedra Mathilde
B: Pöschelova O: Regina Herrendorf & Evelyn Kirsch


VG3 Atlantis Beauty Snorlax
Russkiy Standart Arlekin x O'Hara z Visnoveho Kvetu
B: Blizma O: Dr. Karen Eigenbrod