Speciale Levriers Courtrai/B 15/11/14 judge: Mrs. Csilla Juhasz/H

                                                                                                                            

sent in by Sylvie Guillon

males

intermediate class


EXC 1 Ich de Xanishka
Pyaschka's Barenkho x Delia de Xanishka 
B: BAcquet-Pataud O: Eddy & Armand Janssens - van Doorslaer

VG 2 Tolstoi a.d. Zarenreich
Raskor Kalinow x Maraya a.d. Zarenreich
B: Klug O: Katharina Witt-Groß

open class


EXC 1 BOB CAC Lider de Vozhak at Greenhaven
Rusich Zhar x Lynx Kara Sotji
B: Zapatero O: Karen Arden


EXC 2 RCAC Giljay de l'Hermitage D'Eole
Ch. Dober Kopp T-Boy x Bliostka de L'Hermitage D'Eole
B: Guillon O: Sandrine Fouque


EXC 3 Scheztaya Papa was a Rolling Stone @Zercark
Teine Chester Kalinow x Scheztaya in your Mind
B: Hakansson O: J.& R. Newsham


EXC 4 Letho
O: Romain Straus


EXC 5 Fazan de l'Hermitage D'Eole
Ch. Dober-Kopp T-Boy x Ch. Ust'luga de l'Hermitage D'Eole
B: Guillon O: Celine REnard

Breedersclass


EXC 1 Cymabrejseva Osloeschnik
Ch. Eltsine de l'Hermitage D'Eole x Ch. Cymabresjeva Irvania
B/O: Wim de Groot

Championclass


EXC 1 Russkiy Azart Wassily for Hermitage d'Eole
Solovyev Landysh for Russkiy Azart x Eleghiya Prekrasnayamecta
B: Lazareva O: Sylvie Guillon

bitches

puppyclass


vp1 Best Puppy Jablonka de l'Hermitage D'Eole
Ch Russkiy Azart Wasiliy for Hermitage d'Eole x Ch. Feia Zoya de l'Hermitage d'Eole
B/O: Sylvie Guillon

Juniorclass


EXC 1 JBOB Cymabresjeva's Qatyuska
Ch. Enzo Vidockowitch du Domaine d'Iasnaia Poliana x Ch. Cymabresjev's Katyuska
B/O: Wim de Groot


EXC 2 Fonezel Golubka Trepetnaya
Ch. Bel Etual Florizel x Ch. Moya Mechta Bel Etual iz Doma Karpovoy
B: Bleze O: Sylvie Guillon

Intermediate class


EXC 1 CAC Isba de Xanishka
Pyashka's Barnekho x Delia de Xanishka
B: Bacquet-Pataud  O: Eddy & Armand Janssnes - Van Doorslaer


EXC 2 Donskoi Tula at Zercark
Donskoy Asmodey x Miracle Moments Donskoy Polot
B: Foran O: J.u.R. Newsham

open class


EXC 1 RCAC Ieva Wolfskaia
ATtila Wolfskaia x Faroussia Wolfskaia
B: Vuylsteke O: Camille Michiels


EXC 2 Li-Lou
O: Rmain Straus


EXC 3 Ferrary White
Emyr iz Homierovskoi Pekarni x Dachawanka des Crocs de la Molier
B: Pauthier O: Celine Renard


EXC 4 H'Kraznaja de l'Hermitage d'Eole
Ch. Fedja du Cot Regnier x Ch. Charunija de l'Hermitage d'Eole
B/O: Sylvie Guillon


EXC 5 Pretty Sally Ann@Zercark
Dober-Kopp Forti Whisky x Rothesby Sholwood PHoebe
B: Letherbarrow O: J.u.R. Newsham

Breedersclass


EXC 1 Best breeding Cymabresjeva Orvania
Ch. Eltsine de L'Hermitage D'Eole x Ch. Cymabresjeva Irvania
B/O: Wim de Groot

Championclass


EXC 1 Fortuna de l'Hermitage D'Eole
Ch. Dober-Kopp T-Boy x Ch. Ust'Luga de l'Hermitage d'Eole
B: Guillon O: Sandrine Fouque