LS-CAC Köln/D 13/09/14 judge: Christian Vantu/RO

by European Borzoi

 


EXC 1 BOS BB JBOB Landesjugendsiegerin Rheinland 2014 JCAC JVDH Nalewka v. Sölring Hüs
EXC 1 Landesjugendsieger Rheinland 2014 JCAC JVDH Tovaritsch a.d. Zarenreich


EXC 1 BOB BM Landessieger Rheinland 2014 VDH Mikolai a.d. Zarenreich
EXC 1 BOS BB JBOB Landesjugendsiegerin Rheinland 2014 JCAC JVDH Nalewka v. Sölring Hüs


EXC 1 BOB BM Landessieger Rheinland 2014 VDH Mikolai a.d. Zarenreich
EXC 1 Landessiegerin Rheinland 2014 CAC VDH Upsala Stepowy Goniec

males

Juniorclass


EXC 1 Landesjugendsieger Rheinland 2014 JCAC JVDH Tovaritsch a.d. Zarenreich
Raskor Kalinow x Maraya a.d. Zarenreich
B: Klug O: Ulrike Harnau


EXC 2 RJCAC RJVDH Kataboliw Aurum
Iwanushka v. St. Petersburg x Anatevka v. Falknerfost
B/O: Dr. Kay & Tanja Nickelsen


EXC 3 Tolstoi a.d. Zarenreich
Raskor Kalinow x Maraya a.d. Zarenreich
B: Klug O: Katharina Witt Groß


EXC 4 Ischyma Waldai
Ischyma McCauley x Ipatyev Hazi Cezarina Carevna
B: Kirsch O: Tatjana Donati Schmidtd

Intermediate class


EXC 1 VDH Bilans No War
Yermoloff's Maiakovski x Bilans It's Incredible
B: Kuszyk O: Anja Stein


EXC 2 RVDH Stepun's Dorosha
Stepun's Aristarkh x Ch. Stepun's Xaranowa
B: Wöhrle-Simon O: Frank Hermjohanknecht & Wilfried Giesen


EXC 3 Ermolai ad Absurdum
Burian Frajanka x Dasenka ad absurdum
B: bodor O: Sabine Fischer

Championclass


EXC 1 BOB BM Landessieger Rheinland 2014 VDH Mikolai a.d. Zarenreich
Karamasov a.d. Zarenreich x Jelena a.d. Zarenreich
B: Klug O: Rolf Niemann


EXC 2 RVDH Velikij Nijinskij
Velikij Kirgei x Archangelica Ivanova av Adelrose
B: Häggström O: Silke Matyssek

Workingclass


EXC 1 CAC VDH Reikolnikov Kalinow
Teine Twist of Fate SC x Otmena Kalinow
B: Kalinowski O: Dagmar Pluschke

open class


EXC 1 RCAC VDH Ischyma Silvan
Hunter Stepowy Goniec x Ischyma Morticia
B: Kirsch O: Alexander Schulz


EXC 2 RVDH Indjuk v. St. Petersburg
Mikolai a.d. Zarenreich x Ischyma Natascha
B: Paffrath O: Gabi Kristandt


EXC 3 Ischyma Topas
Ischyma McCauley x Artemesia Mierzalosc Borzoi
B: Kirsch O: Alexander Schulz


EXC 4 Venskij Vals Mielas Kupidonas
Sokol & K Evgeniy Onegin x Jamscik Grigorij Vjuga Metelica
B: Jukniene O: Silke Matyssek


EXC Smigus Dyngus Stepowy Goniec
Kumir iz Severnoy Ohoty x Alliance de Mur'Etjaya
B: Rychlik O: Dr. Kay & Tanja Nickelsen


VG Ishim-Roy v. St. Petersburg
Mikolai a.d. Zarenreich x Ischyma Natascha
B: Paffrath O: Heinz Günter Bergmann


VG Sergej Kalinow
Teine Twist of Fate SC x Inuschka Kalinow
B: Kalinowski O: Dagmar Pluschke

bitches

Juniorclass


EXC 1 BOS BB JBOB Landesjugendsiegerin Rheinland 2014 JCAC JVDH Nalewka v. Sölring Hüs
Ch. Jakuschin v. Sölring Hüs x Masha v. Sölring Hüs
B: Neumann O: Joyce E. Kamp


EXC 2 RJCAC RJVDH Anice bely Beljajew
Cyparus Mierzalosc Borzoi x Mierzalosc Borzoi Daphne laureatus
B/O: Claudia Metzdorf


EXC 3 Andora Karmazynowy Galop
Tylko Ten Polot x Manon Lescaut Stepowy Goniec
B: Duszik O: Dr. Kay & Tanja Nickelsen


EXC 4 Tebja a.d. Zarenreich
Raskor Kalinow x Maraya a.d. Zarenreich
B: Klug O: Mario & Christa Maus

Intermediage class


EXC 1 Landessiegerin Rheinland 2014 CAC VDH Upsala Stepowy Goniec
Oleg Stepowy Goniec x Casablanca Stepowy Goniec
B: Rychlik O: Dr. Kay & Tanja Nickelsen


EXC 2 RVDH Birinja v. Euskirchenhof
Coverdale's Kipketer x Anjewska v. Euskirchenhof
B: Euskirchen O: Liane Hasslinger

Championclass


EXC 1 VDH Pyashka's Baisa
Ch. Kuskaya's Girscha x MCh. Pyashka's Adlesha
B: Buchmann O: Joyce E. Kamp


EXC 2 RVDH Ischyma Mortica
Ch. Blisshound Pinocchio x Ch. Ischyma Comtess
B/O: Evelyn Kirsch

Open class


EXC 1 RCAC VDH Batjana v. Euskirchenhof
Coverdale's Kipketer x Anjewska v. Euskirchenhof
B: Euskirchen O: Rosemarie Euskirchen


EXC 2 RVDH More Majorum Metelitsa
Vega Shelk Radonezh x Yablonevaya Valentinka iz Razdolia
B: Gordeeva O: Claudia Vinschen