CAC Tüttleben/D 07/06/14 judge: Marco Sistermann/D

sent in by Christiane Schön

males

Veteranclass


1 VetBOB VetCAC VetVDH Zloty Laur Stepowy Goniec
Russkij Standart Arlekin x Via Alba Stepowy Goniec
B: Rychlik O: Ludmilla Barwitzki

Juniorclass


EXC 1 JCAC JVDH Ischyma Wassja
Ischyma McCauley x  Ipatyev Hazi Cezarina Carevna
B: Kirsch O: Wilfried Walck

EXC 2 RJCAC RJVDH Rasswet's Dante
Karamasov a.d. Zarenreich x Rasswet's Belana
B: Wille O: Angelika Gums


EXC 3 Stepun's Elekin
Ch. Stepun's Zubatoi x Ch. Stepun's Agniia
B/O: Dorothee Wöhrle-Simon


EXC 4 Rasswet's Diandro
Karamalsov a.d. Zarenreich X Rasswet's Belana
B: Wille O: Stephan Hüttner

Intermediate class


EXC 1 BOB BM CAC VDH Ruslan Stepowy Goniec
Lothar Stepowy Goniec x Casablanca Stepowy Goniec
B: Rychlik O: Ludmilla Barwitzki

Championclass


EXC 1 VDH Ajoscha iz mira älf
Ch. Leonid v. Tollhaus x Ch. Scharkow's Bigisha
B: Kuhlmann O: Stephan Locher & Susanne Leeb


EXC 2 RVDH Ischyma Polonius
Ch. Triskel Celtic Krylov x Cher z Bilmy
B: Kirsch O:; Renate Powilleit

open class


EXC 1 RCAC VDH Rimskij a.d. Zarenreich
Karamasov a.d. Zarenreich x Mierzalosc Borzoi Blanda Aiton
B: Klug O: MIlorad Gligoric x & Dr. S. Hartig


EXC 2 RVDH Alshajan vom Euskirchenhof
Joschij v. Sölring Hüs x Tovaritch's Boltushka
B: Euskirchen O: Tomm Kanngießer

bitches

Juniorclass


EXC 1 JBOB JCAC JVDH Tahira a.d. Zarenreich
Raskor Kalinow x Maraya a.d. Zarenreich
B: Klug O: Kathrin & Alexander Franz


EXC 2 RJCAC RJVDH Stepun's Efvalia
Ch. STepun's Zubatoi x Ch. Stepun's Agniia
B: Wöhrle-Simon O: Kerstin Lesser


EXC 3 Ischyma Winona
Ischyma McCauley x  Ipatyev Hazi Cezarina Carevna
B: Kirsch O: Renate Powilleit


EXC 4 Alija bely Beljajew
Cyparus Mierzalosc Borzoi x Mierzalosc Borzoi Daphne lauretus
B: Metzdorf O: Claudia Metzdorf & Dr. G. Schorre-Stallmann

VG Bilans No Doubt
Yermoloff's Maiakovski x Bilans It's Incredible
B: Kuszyk O: Melanie Achenbach

Intermediate class


EXC 1 VDH Rasswt's Davina
Karamasov a.d. Zarenreich x Rasswet's Belana
B/O: Marion Wille


EXC 2 RVDH Roxolana Stepowy Goniec
Lothar Stepowy Goniec x Casablanca Stepowy Goniec
B: Rychlik O: Ludmilla Barwitzki

Championclass


EXC 1 VDH Stepun's Chaska
Teine Chester Kalinow x Ch. Stepun's Xaranowa
B/O: Dorothee Wöhrle-Simon


EXC 2 RVDH Stepun's Zora-Zarina
Ardagan's Firecracker x Stepun's Tupij
B: Wöhrle-Simon O: Kerstin Lesser

EXC 3 Her Majesty Stepowy Goniec
Vlad av Fjascho x Ursa Major Stepowy Goniec
B: Rychlik O: Ludmila Barwitzki

Workingclass

EXC 1 VDH Rasswet's Chernila
Ch. Rasswt's Burattino x Ch. Jelistaz One Little Sweetheart
B/O: Marion Wille

Open class


EXC 1 BOS BB CAC VDH Stepun's Caterina
Teine Chester Kalinow x Stepun's Xaranowa
B: Wöhrle-Simon O: Kerstin Lesser


EXC 2 RCAC RVDH Stepun's Barishnija
Alex Baranowskij x Ch. Stepun's Tupij
B/O: Dorothee Wöhrle-Simon


EXC 3 Pamina a.d. Zarenreich
Ch. Ulanow Troykaia Polozovich de Xanishka x Ch. Jelena a.d. Zarenreich
B: Klug O: Christiane Schön


VG4 Klingsor's Adascha
Ch. Klingsor's Nonius x Ch. Baruschka's IMzadza
B: Siegel O: Petra Raspe