CAC Erkrath-Hochdahl/D 18/05/14 judge: Ingrid Krah-Heiermann/D

by European Borzoi


EXC 1 BOS BB CAC VDH Ischyma Umniza                        EXC 1 BOB BM CAC VDH White Coronet Modnyabistru

 

males

Juniorclass


vg1 Tovaritsch a.d. Zarenreich
Raskor Kalinow x Maraya a.d. Zarenreich
B: Klug O: Ulrike Harnau & Dr. Karl Kröger

Intermediate class


EXC 1 VDH Smigus Dyngus Stepowy Goniec
Kumir iz Severnoy Ohoty x Alliance de Mur'Etnaya
B: Rychlik O: Dr. Kay Nickelsen


VG2 Baly-Jar vom Euskirchenhof
Coverdale's Kipketer x Anjewska vom Euskirchenhof
B: Euskirchen O: Rosemarie Euskirchen

Championclass


EXC 1 VDH Reikolnikov Kalinow
Teine Twist of Fate SC x Otmena Kalinow
B: Kalinowski O: Dagmar Pluschke

open class


EXC 1 BOB BM CAC VDH White Coronet Modnyabistru
Ch. Lupushuan Siberian Ash x Ch. Lovely Butterfly Modnyabistru
B/O: Jeanne Kluiters & Andre van den Broek


EXC 2 RCAC RVDH Ischyma Silvan
Hunter Stepowy Goniec x Ischyma Morticia
B: Kirsch O: Alexander Kirsch


EXC 3 Rimskij a.d. Zarenreich
Karamasov a.d. Zarenreich x Mierzalosc Borzoi Blanda Aiton
B: Klug O: Milorad Gligoric & Dr. S. Hartig


EXC 4 Sergej Kalinow
TEine Twist of Fate SC x Inuschka Kalinow
B: Kalinowski O: Dagmar Pluschke

bitches

Veteranclass


place 1 VetBOB VetCAC VetVDH Scharkow's Aleesha
Ch. Chor v. Tollhaus x Stepun's Quubara
B: Schelke O: Ralph & Birgit Klinger

Juniorclass


EXC 1 JBOB JCAC JVDH Russkiy Azart Yellaine Delight of Paradise
Russkiy Azart Olimp Imperium Civiltas x Borscana Iselin
B: Lazareva O: Dr. Kay Nickelsen


EXC 2 RJCAC RJVDH Upsala Stepowy Goniec
Oleg Stepowy Goniec x Casablanca Stepowy Goniec
B: Rychlik O: Dr. Kay Nickelsen


EXC 3 Scharkow's Dobychka
Ch. Mayvale's American Graffiti x JCh. Scharkow's Cleo
B: Schelke O: Ralph & Birgit Klinger


EXC 4 Aleshanee von Ashamina
Velikij Oleg x Rose of Heaven Sokolow
B/O: Nadja Koschwitz


EXC BelSu iz mira älf
Ch. Dikaja Varjag x Ch. Diva Slatina de l'Hermitage D'Eole
B/O: Martina Kuhlmann


VG Tebja
a.d. Zarenreich
Raskor Kalinow x Maraya a.d. Zarenreich
B: Klug O:
Mario & Christa Maus

Intermediate class


EXC 1 RCAC VDH Batjana
vom Euskirchenhof
Coverdale's Kipketer x Anjewska vom Euskirchenhof
B: Euskirchen O: Rosemarie Euskirchen


EXC 2 RVDH H'Kowalska de L'Hermitage D'Eole
Fedja du Cot-Regnier x Charunija de L'Hermitage D'Eole
B: Guillon O: Dr. Kay Nickelsen


EXC 3 Resch Wind A Beauty
Ambros of the Wicklow Hunter x Alesja vom Euskirchen
B: Schmidt O: Heike Jahn-Awe

Championclass


EXC 1 VDH Riband Wave Modnyabistru
Ch. Lupushuan Siberian Ash x Ch. Lovely Butterfly Modnyabistru
B/O: Jeanne Kluiters & Andre van den Broek


EXC 2 RVDH Pyashka's Baisa
Ch. Kuskaya's Grischa x MCh. Pyashka's Adlesha
B: Buchmann O: Jyce E. Kamp

Open class


EXC 1 BOS BB CAC VDH Ischyma Umniza
Stravi A Kind of Magic x Ipatyev Hazi Cezarina Carevna
B: Kirsch O: Alexander Schulz