CACIB Padova (I), 30.03.2014 – judge Mrs. Sharol Candace Way (USA)

sent in by Marina Cornaglia

total entries: 25 (12 M + 13 F)

 


BOB Ca’ Frosco HALINA

 


CACIB Male BOS; CACIB Female BOB, JBOB
 

 

MALES

Champion Class

exc 1 R.CACIB    Illas Principe Dimitri
(Phaedra Gendragon x Erika del Marchese di Rieti)
B+O: Franco Capomagi

 

Open Class


exc 1      Illas Vento della Steppa
(Phaedra Gendragon x Erika del Marchese di Rieti)
B+O: Franco Capomagi

 


exc 2      Russian Spellbound Extreme Makeover
(Augustus x Russkiy Azart Tayra)
B: Gloria Pensa  O: Barbara Pensa

 


exc 3      Russian Spellbound Earl of Eraklyon
(Augustus x Russkiy Azart Tayra)
B: Gloria Pensa  O: Barbara Pensa

 


exc4       Aliseo Life’s Magic
(Phaedra Gendragon x Elissia del Marchese di Rieti)
B+O: Annalisa Gallio

Intermediate Class


exc1 CAC CACIB BOS  Millionare Red Diamond in Russkiy Azart
(Russkiy Azart Kordero Exclusive x Bel Etual Roskosh)
B: Elena Ezel  O: Maria Lazareva

 


exc 2 R.CAC                 Illas Giovane Talento
(Ischyma Saphir x Illas Principessa Anastasia Romanoff)
B: Franco Capomagi  O: Marco Vallini

 

Junior Class


exc1 JBOB      Russkiy Azart Yevasor D’aragon Antares
(Russkiy Azart Olimp Imperium Civiltas x Borscana Iselin)
B+O: Maria Lazareva

 

 

FEMALES

Champion Class

 
exc1 CACIB BOB      Ca’ Frosco Halina  
(Le Sphinx Killing Me Softly x Bagrijana)  
B: Elena Bertolini  O: Stefano Corvi

 

 

Open Class

 
exc1 CAC R.CACIB   Queen of Snow Stepowy Goniec  
(Radoga’s Wild One x Alliance de Mur’etnaya)  
B: Kazimierz Rychlik  O: Elena Bertolini

 

 
exc 2 R.CAC             Ca’ Frosco Hollie  
(Le Sphinx Killing Me Softly x Bagrijana)  
B: Elena Bertolini  O: Stefano Sacchi

 

 
exc 3                       Lynx Seraja Makovskaja  
(Krilat Charadei x Lynx Midnight Sun)  
B: Elisabet Jonsson  O: Maria Lazareva

 

 

 
exc 4                       Lermontov Aida  
(Jaakov Krylov x Stepnikh Almazov Eglantyne)  
B+O: Patrizia Miazzon

 

 

Intermediate Class

 
exc1         Flaminia dell’Antica Carsulae  
(Rothesby Sholwood Red Sky x Jelisatz Shamandalie)  
B+O: Stefano Corvi

 

Junior class

 
exc 1 JBOS   Artika Vodkadrops  
(Dober-Kopp Foti Vodka x Majken Majove Bohemia)  
B: Francesca Garagnani  O: Elisabetta Colombo

 

 
exc2             Bel Etual Ariadna Present at Russkiy Azart  
(Russkiy Azart Kordero Exclusive x Volya)  
B: Ekaterina Parichenko  O: Maria Lazareva

 

 
exc3             Illas Freccia dello Zar  
(Ilas Principe Dimitri x Erika del Marchese di Rieti)  
B+O: Franco Capomagi

 

 
exc 4            Elvira dei Contarini  
(Lermontov Otello x Asiris)  
B+O: Maria Teresa Bovolenta