CAC Langerwisch/D 22/02/14 judge: Elmar Sistermann/D

sent in by Gerd-Christian & Christiane Schön


EXC 1 BOB BM VDH Qubotko Kalinow                                                                       EXC 1 BB CAC VDH Ca Frosco Lietka

 

males

Puppyclass


vp1 Kalinin von der Windhundranch
JCh. Romanof a.d. Zarenreich x Ch. Eschowa v.d. Windhundranch
B: Schwarz O: Christin Raddatz

Juniorclass


EXC 1 JBOB JCAC JVDH Klingsor's Djamal
Ch. Altai v. Tännchtgrund x Ch. Klingsor's Xyntia
B/O: Dörte Siegel


EXC 2 RJCAC RJVDH Klingsor's Dajosch
Ch. Altai v. Tännchtgrund x Ch. Klingsor's Xyntia
B: Siegel O: Gisela & Uwe Baage


Vg3 Klingsor's Dexter
Ch. Altai v. Tännchtgrund x Ch. Klingsor's Xyntia
B: Siegel O: Maria Beata Leukert

Intermediate class


EXC 1 VDH Asterion Izironk
Oleg Kalinow x Foxey Lady Bistkupstwo
B: Chocholouskova O: Tina Hahn-Wassilewa

Championclass


EXC 1 BOB BM VDH Qubotko Kalinow
Teine Intrepid x Inuschka Kalinow
B: Kalinowski O: Ute Dick

open class


EXC 1 CAC VDH Ajoscha iz mira älf
Ch. Leonid v. Tollhaus x Ch. Scharkow's Bogisha
B: Kuhlmann O: Stephan Locher & Susanne Leeb


EXC 2 RCAC RVDH Klingsor's Chester
Ch. Altai v. Tännchtgrund x Ch. Klingsor's Xyntia
B: Siegel O: Gisela Baage


EXC 3 Klingsor's Curgan
Ch. Altai v. Tännchtgrund x Ch. Klingsor's Xyntia
B: Siegel O: Dörte Siegel & S. Kroll


EXC 4 Barnakov v. Falknerforst
Turgai's Feopen x Janscha Raschi-Pack-Buran
B: Kolberg O: Stefan Schreck


EXC Yermoloff's Maiakovski
Ztepponova Tsar Artjenko x Yermoloff's Jasmira
B: Persson O: Danuta Freiherr

bitches

Juniorclass


EXC 1 JCAC JVDH Tahira a.d. Zarenreich
Raskor Kalinow x Maraya a.d. Zarenreich
B: Klug O: Kathrin & Alexander Franz


EXC 2 RJCAC RJVDH Tess Milana Majove Bohemia
Harmon Majove Bohemia x Maraissa Majove Bohemia iz Belaja Svora
B: Vesela O: Tina Hahn-Wassilewa


EXC 3 Uliana Majove Bohemia
Ch. Altai v. Tännichtgrund x Ch. Fina Majove Bohemia
B: Vesela O: Dörte Siegel


EXC 4 BelSu iz mira älf
Ch. Dikaja Varjag x Ch. Diva Slatina de L'Hermitage D'Eole
B/O: Martina Kuhlmann

Intermediate class


EXC 1 BB CAC VDH Ca Frosco Lietka
CA Frosco Hakon x Dobrinja
B: Bertilini O: Dörte Siegel


EXC 2 RVDH Hitrinka Hvatkaya
Aleksandrit x Radost Zaznoba
B: Petrushova O: Sabine Rissmann


EXC 3 Resch Wind Amara
Ch. Ambross of the Wicklow Hunters x Ch. Alesja v. Euskirchenhof
B/O: Cordelia & Uwe Schmidt

open class


EXC 1 RCAC VDH Feodora de L'Hermitage D'Eole
Ch. Dober-Kopp T-Boy x Ch. Ustluga de L'Hermitage D'Eole
B: Guillon O: Viktoria Hanschonkoff


EXC 2 RVDH Philadelphian Sabanna DAnijara
Legendes Partrician i Baby I Am Ladniy at Metelitsa x Philadelphian Sabanna Charownitza
B: Teek O: Annett Kitsche


EXC 3 Pamina a.d. Zarenreich
Ch. Ulanow Troykaia Polozovich de Xanishka x Ch. Jelena a.d. Zarenreich
B: Klug O: Christiane Schön